Návštěv :
Dnes :0
Týden :6
Celkem :17898
Librisek.cz
Čtenářské konto
:
:
Výpůjční doba :
Po9:00-17:00
Út12:00-17:00
St9:00-18:00
Čt12:00-17:00
9:00-17:00
So9:00-12:00
Nezavřeno

e-mail:
detske@knih-pi.cz

LEKCE PRO MŠ

Knihovnické lekce a besedy probíhají vždy od začátku září do konce června. Závazné přihlášky na ně přijímáme již od druhé poloviny srpna a platí, že pokud chcete konkrétní termín či hodinu, je vhodné objednat se co nejdříve. Termíny se rychle plní. 


Naší prioritou je v průběhu lekce děti do veškerého dění aktivně zapojit - plněním úkolů, otázkami apod., povídání je navíc doprovázeno prezentací promítanou na plátně a čtením z knih.


Na všech lekcích se spolu s námi aktivně podílejí i vyučující jednotlivých tříd.


Chceme, aby čas strávený v knihovně nebyl pro děti nuda, aby našly cestu ke knize. Většina lekcí trvá okolo 45 minut. Záleží však také na tom, jak děti spolupracují.


Koblížek. Poprvé v knihovně

Děti se seznámí s prostředím knihovny, co knihovna je a k čemu může sloužit. Naučí se, jak se správně zachází s knihou. A jako bonus si všichni zahrajeme na herečky a herce a společně si zahrajeme pohádku O koblížkovi.

Cíl: Ukázat dětem co je knihovna, k čemu slouží atd. atd. Nezapomeneme ani na to, jak se správně chovat ke knize.

 

Klíčové kompetence:        Kompetence k učení, Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:             Dítě a společnost

Kamil neumí lítat

Povídání na motivy velice povedené knihy Kamil neumí lítat o malém špačkovi, který se naučil číst a místo létání raději trávil čas v knihovně. Když skončilo léto, a jeho hejno se připravovalo k odletu do teplých krajin, tak ale zjistil, že bez kamarádů by se neobešel…

Cíl: Seznámit děti s knihovnou, ukázat jim, k čemu slouží a co zde mohou najít
a upozornit na to, že je dobré kombinovat koníčky a povinnosti, a vždy při svém jednání myslet na druhé.


Klíčové kompetence:        Kompetence k učení, Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:             Dítě a společnost, Dítě a svět, Dítě a ten druhý


Velryba a pruhované tričko

Povídání nad nádhernou knihou Jiřího Žáčka s ilustracemi Marie Tiché o světě, světadílech a zvířatech, a o jednom statečném klukovi, jehož velkým snem bylo stát se námořníkem. Co to všechno obnáší, a jaká dobrodružství můžete zažít na cestě kolem světa se dozvíte právě během tohoto povídání.

Cíl: Pomocí poutavého příběhu ukázat dětem, že čas strávený s knížkou není v žádném případě ztracený, že jde naopak o velmi příjemně strávené chvíle.

 

Klíčové kompetence:      Kompetence k učení, Kompetence k řešení problémů, Kompetence           komunikativní

Vzdělávací obsah:            Dítě a společnost, Dítě a svět, Dítě a ten druhý


O hrůzném padouchu Manfredovi

Povídání nad úžasnou knihou o hrůzném padouchovi jménem Manfréd ukazuje dětem, že ne vždy se vyplácí dát na první dojem, a že čas od času stojí za to dát někomu druhou šanci. Vždyť celý příběh má šťastný konec a dokazuje, že i ten největší zloduch se nakonec může změnit na velkého dobráka.

Cíl: Ukázat dětem v čem spočívají výhody slušného chování, a co naopak přináší, když se k lidem ve svém okolí nechováme hezky, trápíme je, ubližujeme jim, a nezáleží nám na nich.

 

Klíčové kompetence:     Kompetence k učení, Kompetence k řešení problémů, Kompetence        činnostní a občanské, Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:            Dítě a společnost, Dítě a ten druhý


Devatero povolání

Povídání o tradičních i méně známých povoláních. Spolu se známými kutily Patem a Matem přiblížíme dětem 9 vybraných povolání, která jsou součástí života. A to, co Pat a Mat popletou se budeme snažit rozmotat!

Cíl: Ukázat dětem základní povolání, kterými se možná živí i jejich rodiče nebo známí a přiblížit jim, co to vlastně obnáší.

 

Klíčové kompetence:         Kompetence sociální a personální, Kompetence činnostní a občanské,     Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:               Dítě a společnost, Dítě a svět, Dítě a ten druhý


Chci být dospělý

Povídání na motivy knihy ilustrátora VHRSTI, která vypráví o tom, jak všechny děti touží být velké. To, že být velký není ve skutečnosti žádná sranda, jim ukážeme během našeho příběhu

Cíl: Ukázat dětem, že ač to tak někdy vypadá, nemají to jejich rodiče vůbec jednoduché, že být rodič je kromě velkých radostí taky velká dřina a značná dávka zodpovědnosti, a když se nedává pozor nebo se chce něco prostě ošidit, může z toho být pěkný průšvih.

 

Klíčové kompetence:         Kompetence k řešení problémů, Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:              Dítě a jeho psychika, Dítě a společnost, Dítě a svět, Dítě a ten druhý

 

Novinky

Umíš se správně chovat?

Troška veselého povídání o slušném chování. Na mnoha ukázkách představíme dětem jak se správně chovat, a co se rozhodně nedělá!

Cíl: Ukázat dětem, jak se správně chovat a zábavnou formou je utvrdit v tom, že je to tak správně J

 

Klíčové kompetence:         Kompetence sociální a personální, Kompetence činnostní a občanské,     Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:               Dítě a společnost, Dítě a ten druhý, Dítě a jeho psychika

 

Recyklované pohádky

Představte si, že nakupujete v obchodě a najednou na vás promluví igelitový pytlík. Nechali byste rajčata rajčaty a vzali nohy na ramena, nebo byste si poslechli příběhy recyklace, které pytlík umí vyprávět? A jak je to s trpaslíky
v kontejnerech, opravdu vyrábějí z plastů ty měkoučké mikiny?

Cíl: Ukázat dětem, že třídit odpad je důležité, a že to při troše fantazie může být i zábava!

 

Klíčové kompetence:        Kompetence činnostní a občanské, Kompetence k řešení problémů,       Kompetence komunikativní

Vzdělávací obsah:              Dítě a společnost, Dítě a svět


V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel. 382 201 814 nebo na mailu detske@knih-pi.cz. Pokud máte zájem o lekci, kterou jste v naší nabídce nenašli, obraťte se prosím na nás, rády tuto lekci doplníme.

Moc se těšíme na spolupráci a přejeme pěkný den. 

 

Lucie Hrdličková a Klára Cendelínová

knihovnice dětského oddělení

 

 

Proces zabral 0.0046 sekund času a 0.81MB paměti.