Návštěv :
Dnes :0
Týden :6
Celkem :17898
Librisek.cz
Čtenářské konto
:
:
Výpůjční doba :
Po9:00-17:00
Út12:00-17:00
St9:00-18:00
Čt12:00-17:00
9:00-17:00
So9:00-12:00
Nezavřeno

e-mail:
detske@knih-pi.cz

Své příspěvky posílej přes odkaz NAPIŠ NÁM.

 

doporučujeme

PEIRCE, Lincoln: Velkej frajer Nate
Praha, Albatros 2011.

 Pro všechny příznivce Deníků malého poseroutky: na scénu přichází frajer Nate, který by chtěl být stejně vtipný, báječný a oblíbený jako Greg Heffley. Nepochybuje o svém ředurčení k podobně famózní budoucnosti a svou hvězdnou kariéru začíná s prachovkou, kterou se snaží rozesmát.

 

doporučujemeTRNKOVÁ, Klára: Počítáme s babičkou
Praha, Studio Trnka 2011. 
 

Zábavné, bohatě ilustrované počítání pro nejmenší doplňují početní veršíky. Malí čtenáři se seznamují s nejjednoduššími početními úkony. Děti se učí sčítat a odčítat předměty a zvířata, které vidí kolem sebe a rozlišovat určující a obecnější výrazy. Knížka je sestavena ze starých ilustrací a koláží z pohlednic.

 

doporučujemeTAN, Saun: Příběhy z konce předměstí
Zlín, Kniha Zlín 2011.

  Příběhy z konce předměstí je  patnáct krátkých ilustrovaných povídek - humorných, vážných a lehce děsivých. Každá z nich se zabývá podivnou situací či událostí, která se odehraje v známém předměstském světě. Skutečným obsahem každého příběhu je spíše to, jak na tyto záhadné úkazy a absurdity reagují obyčejní lidé.

 

 doporučujeme
TARDI, Jacques: Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc – Sec
Praha, Plus 2010.
 

Jeden z nejslavnějších francouzských komiksů z pera Jacquese Tardiho se konečně dostává do rukou i českým čtenářům.
Píše se rok 1912 a mladá šarmantní reportérka Adéla Blanc-Sec je ochotna učinit vše, aby dosáhla svých cílů. Neohroženě se vrhá do boje s podvodníky, šílenými vědci, ale i zkorumpovanými politiky. Ve chvíli, kdy Paříž ohrožuje 136 milionů let starý ptakoještěr, je to právě ona, kdo přispěchá městu světel a jeho obyvatelům na pomoc…

 

doporučujemeCURTO, Rosa M.: Nauč se kreslit 2
Praha, Knižní klub 2010.

Nauč se kreslit džungli navazuje na úspěšnou knihu od stejné autorky. Opět se zde děti učí kreslit pomocí jednoduchých tvarů zvířata, o kterých se zároveň dozvídají různé zajímavosti. Stejně jako předchozí kniha seznamuje čtenáře s některými základními principy, například s perspektivou, a může proto sloužit jako skvělá pomůcka rodičům i učitelům. 

  

doporučujemeARDAGH, Philip: Dinosauři. Davidův dům plný legrace i poučení
Praha, Mladá fronta 2010.
 

Vítejte v kouzelném Davidově domě, kde se může stát cokoli (a také se často stane). Kromě Davida a jeho žravého psa Moulíka se zde setkáte s panem Očkem (vševědoucím správcem domu), nápaditým vynálezcem Koumesem či Kubou Kutílkem, specialistou na převleky. 

 

 
doporučujemeKOCH, Sabine: Náramky z korálků
Anagram, Ostrava 2006.
  

Z různobarevných skleněných korálků utkáte zářivé ozdoby od náramků, přes prstýnky, spony do vlasů až po taštičky. Díky barevným schématům a přesným popisům vysvětleným krok za krokem se vám vše snadno podaří.

 

 

doporučujemeDEARY, Terry : Shwindlova zločinecká akademie - Zlodějina pro začátečníky
Praha,  Fragment 2010.
 
Takhle vtipná kniha by měla být postavena mimo zákon! Smiff Smith se stal jedním z nejlepších žáků na Shwindlově zločinecké akademii. Jaké další zločinecké finty si osvojí? Jak bude ve studiu pokračovat jeho podobně nadaná spolužačka Alice Whiteová? Zažij další lekci na půdě zločinu!

 

doporučujemeWILSON, N. D.: Pampeliškový oheň
Knižní klub, Praha 2007.

Henry York neměl sebemenší tušení, že se mu během prázdnin v Kansasu otevřou dvířka vedoucí k úžasným dobrodružstvím – a že jich bude skoro STO. Návštěva u strýčka a tety však nabrala na obrátkách, když se ukázalo, že dvířka skrytá za stěnou Henryho ložnice jsou vchody do jiných světů. Pobyt na farmě se chýlí ke konci a Henry se odvážně rozhodne, že projde dvířky na druhou stranu a zjistí, odkud pochází a kdo jsou jeho rodiče. Putuje z jednoho světa do druhého, setkává se s čaroději a skrčky a nakonec se postaví tváří v tvář zlu Endoru. Čarodějnice tentokrát není sama...doporučujeme

 LINDGRENOVÁ, Astrid: Zlodějíček Bubla
Praha, Albatros 2010.

  Tlouštík Bubla je pěkně prohnaný zlodějíček. Jednoho dne si v tramvaji vyhlédne hnědou aktovku, protože je pevně přesvědčený, že je plná cenností a vzácných klenotů. Netuší však, že dáma, které aktovku ukradl, je spisovatelka Astrid Lindgrenová. A že se v tašce nachází pouhý blok se samými klikyhákouny. Tím podivným písmem byl ovšem právě napsaný příběh, který se později stal jedním z nejslavnějších. Přečtěte si, jak málo stačilo, a nikdy byste nepoznali báječnou Pipi Dlouhou punčochu.


doporučujeme

 ELLIOTT, Rebecca:  Kdo snědl salát?
Čestlice, Rebo 2008.

  Jdi po stopě a najdi zloděje! Zábavné veršované leporelo pro malé detektivy.   doporučujeme
STŘEDA, Ludvík: Kosí bratři
Praha, Albatros 2010.

  Žili byli dva kosí bratři, žádní svatouškové. Starší Josef byl za osmnáct, mladší Václav bez dvou za dvacet. A jeden bez druhého neudělal krok... A že se na vyváděli pěkných kousků! Na pouti zlobili prodavače balónků, řádili v cirkuse, pak si vyjeli na lyžařský zájezd, s krtkem stavěli metro, jindy zkrotili lva Artura, a dokonce se i občas polepšili. 15 veselých příhod rozpustilých kosáků je dobře známo z televizních večerníčků.
doporučujeme

 HOLUB, Jiří: Vzpoura strašidel
Praha, XYZ 2010.

  Nad Červenou Lhotou právě zapadalo květnové sluníčko, voda v rybníce se dotýkala břehů a kastelán Pivoňka vytančil schody, které vedly do prvního zámeckého patra... Tak začíná milá knížka o strašidlech, u které se budete trochu bát, ale hlavně hodně smát.

 


novinky ve fondu

 BREZINA, Thomas: Úkryt hraběte Drákuly
Praha, Fragment 2010.

  Stalo se před 127 lety Vicky, Jupiter a Nick z Klubu záhad nevěří vlastním uším. Ve městě se totiž objeví mladý muž, který pátrá po úkrytu hraběte Drákuly. V dopise napsaném lovcem upírů, který zmizel před mnoha lety, stojí, že Drákula žije, nemůže už ale nikoho pokousat. Co to znamená? Hrozí nebezpečí, že krvavý hrabě skutečně ožije? Klub záhad zjistí ještě mnohem děsivější věci Klub záhad zahajuje pátrání. A ty jsi při tom!

 

    novinky ve fondu
KRATOCHVÍL, Miloš: Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech
Praha, Mladá fronta 2010.

 Baf a Bubu sice chodí jako všechna ostatní strašidla do strašidlácké školy, jenomže je strašení nebaví a příliš jim nejde. S jejich nešikovností to dojde tak daleko, že jsou jednoho dne nuceni uprchnout před hněvem strašmistra a dostávají se do věže zapadlého městečka Kamsehraby. Zde vyvolají svými pokusy o strašení takový kolotoč nehod a problémů, že mají co dělat, aby se z té šlamastyky vůbec dostali. Nakonec však všechno dobře dopadne, Baf a Bubu najdou nový domov a skvělé nové kamarády.

 

 


novinky ve fondu

 JANOUCHOVÁ, Kateřina: Ivanka je nemocná
Praha, Mladá fronta 2010.
 
Série vtipně ilustrovaných knížek pro nejmenší od oblíbené švédské spisovatelky českého původu Kateřiny Janouchové. Vtipné obrázky a krátká říkadla představují běžné činnosti a situace v životě malé holčičky Ivanky jídlo, koupání, nemoc, hraní si s náplastmi. Při tom všem samozřejmě Ivanku provázejí její plyšoví kamarádi, kteří vše prožívají spolu s ní.

 

 

OBRÁZEK : anglictina_s_ju_a_hele.jpgLIGHTBURN, Jana: Angličtina s Jů a Hele
Praha : Česká televize  2009.

 Každá ze tří netradičních učebnic angličtiny je koncipována do scének s obrázky – jako průvodce každodenními situacemi a dialogy se slovní zásobou pro běžnou komunikaci. Je rozvržena po dnech od pondělí do neděle. Každý den má část anglickou, anglicko-český slovníček a odpovídající část českou.  

 

 


OBRÁZEK : toridi.jpgNOPOVÁ, Stanislava: Toridi : za útesem leží svět
Praha, Chrysos 26  2009.

Kniha potvrzuje, že kamarádství nezná hranic, jazykovou či rasovou bariéru. Prožívat neobvyklé situace, být v bezpečí, s láskou blízkých, s přáteli, kteří nás neopustí v nouzi, to je domov. Není důležité, na kterém kontinentu se nachází. Jak nakonec říká Diana: „Domov je tam, kde jsme šťastní.“
Dětská knížka Za útesem leží svět  je povzbuzením a příjemným osvěžením, které potěší nejen děti, ale rádi si ji přečtou i jejich rodiče.

 

 

OBRÁZEK : magicky_ostrov.jpgTHILO: Magický ostrov. Zrada mezi Vikingy
Praha, Thovt 2010.


Při hledání svého psa, ztraceného v bouři, by se byl Einar málem utopil. Jeho volání o pomoc však vyslyšel Odin, dávno zapomenutý otec severských bohů, Einara zachránil a pověřil ho důležitým posláním. Prostřednictvím Magického ostrova se měl přenést do doby Vikingů a tam...

Proces zabral 0.0058 sekund času a 0.83MB paměti.